Pierwszy mikołajkowy prezent dla przedszkolaków

Pierwszy mikołajkowy prezent dla przedszkolaków

 

         Dużymi krokami zbliża się dzień na który czekają wszystkie dzieci, dzień w którym Święty Mikołaj odwiedza grzeczne dzieci – oczywiście z workiem pełnym prezentów. W  naszym przedszkolu Święty Mikołaj już zostawił prezent  w postaci podłogi interaktywnej. Jest to urządzenie działające w oparciu o komputer, czujnik wykrywający ruch oraz projektor umożliwiający zintegrowanie aktywności fizycznej z obrazami wysyłanymi za pośrednictwem projektora przez komputer. Interaktywna podłoga zawiera mnóstwo atrakcyjnych gier i zabaw znajdujących się w czterech pakietach:  podstawowy,  edukacyjny, do nauki kodowania, rewalidacyjny.

Możliwości podłogi interaktywnej są nieograniczone, a główne jej przeznaczenie to:

zabawa– interakcja polegająca na połączeniu ruchu z wyświetlanym obrazem. Zabawy polegają na zdobywaniu jak największej ilości punktów, omijanie przeszkód, łapaniu pojawiających się elementów. ,Podłoga interaktywna wyposażona  jest również wiele gier zespołowych jak piłka  nożna, kręgle, bilard i odkrywanie wiele  skarbów

edukacja –  specjalny pakiet animacji pozwala prowadzić edukację poprzez zabawę. Dzieci wprowadzone zostają w świat kolorów, dźwięków i przyrody. Poznają m.in. zwierzęta , pory roku, liczby czy też instrumenty muzyczne. Atrakcyjną  forma prowadzenia zajęć pozwala szybciej przyswajać nowe wiadomości, rozwijać spostrzegawczość. integrację sensoryczną czy kreatywność .

rozwój – gry i zabawy wpływają przede wszystkim koncentracje uwagi, koordynację wzrokową, słuchową, ruchową czy językową Kształtują się umiejętności analizy, syntezy i integracji materiału percepcyjnego, rozwoju orientacji przestrzennej.

Dzieci uwielbiają bawić się i uczyć z wykorzystaniem podłogi interaktywnej, dlatego cieszymy się, że dzięki staraniom dyrekcji, Święty Mikołaj mógł podarować przedszkolakom tak wspaniały prezent.

 

Agnieszka Wojdyła

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *