DZIEŃ BABCI I DZIADKA

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W miesiąc styczeń wpisane są szczególne dni. Są nimi oczywiście święto Babci i Dziadka, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To dni pełne uśmiechów, wzruszeń, a nawet łez. To dni niezwykłe nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków.

W naszym przedszkolu w dniach od 29 stycznia do 5 lutego obchodziliśmy we wszystkich grupach Dzień Babci i Dziadka. Każda grupa przedszkolna zapraszała swoich Dziadków i Babcie w inny dzień. Dzieci z poszczególnych grup od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola.

Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. W pięknej scenografii, miłej atmosferze goście wysłuchali wielu wierszy, piosenek i obejrzeli nie jeden taniec. W niektórych grupach nie zabrakło także scenek humorystycznych. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role, aby w ten sposób podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Wszędzie słychać było gromkie „Sto lat”, które wzruszało gości.

Po występach dzieci wręczały swoim Babciom i Dziadkom laurki lub drobne upominki i zapraszały na słodki poczęstunek, w przygotowanie którego włączyli się rodzice, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Babcia i Dziadek zawsze mają czas dla swoich wnucząt, umieją pocieszyć, są cierpliwi, rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają.

Słodkie poczęstunki były niewątpliwie okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się. Nie zabrakło również wspólnych zabaw przy muzyce oraz konkursów, w których Babcie i Dziadkowie aktywnie uczestniczyli, co sprawiło dzieciom wiele radości.

Szanownych gości we wszystkich grupach, witała ciepłymi słowami Dyrektor przedszkola – Jolanta Szarek, która składała im także najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności i samych szczęśliwych chwil z wnukami.

Atmosfera minionych dni była wspaniała, a szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków oraz dzieci dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z nimi

.Jadwiga Krokis

 

Grupa Biedronki

 

Grupa Motylki 

 

Grupa Muzykanci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *