SPOTKANIE Z LEGENDĄ

SPOTKANIE Z LEGENDĄ

                Dn. 25 lutego w naszym przedszkolu odbyło się niecodzienne spotkanie z zaproszonym gościem – panią Katarzyną Terchą – Frankiewicz – artystką i poetką. Pani Katarzyna zaprezentowała przedszkolakom Legendę o Bagniskach z opracowanego przez siebie zbioru Brzozowskich Legend, którą dzieci bardzo uważnie wysłuchały. Następnie nasz gość obejrzał wystawę prac konkursowych przedszkolaków, dotyczącą tematyki „Legenda polska i regionalna”, który został zorganizowany w naszym przedszkolu.

                Pani Katarzyna wręczyła także dzieciom biorącym udział w konkursie dyplomy za udział oraz pogratulowała pięknych prac, a pani dyrektor Jolanta Szarek nagrodziła dzieci drobnymi upominkami.

Życie dziecka powinno być wypełnione baśniami i legendami, powinniśmy się nimi dzielić z naszymi pociechami, zwłaszcza teraz, kiedy świat wszedł w erę gier komputerowych i bajek animowanych.

                Pani Wanda Chotomska o legendach mówi tak: „Legendy są to takie pałeczki w sztafecie pokoleń. Starsi przekazują je młodszym, żeby nie zaginęła pamięć o tym, co kiedyś było, co się dawno, dawno temu zdarzyło. I oczywiście każdy opowiada je po swojemu – coś od siebie doda, zmieni. Ja opowiadam je starszym, żeby przypomnieli sobie legendy zasłyszane i przeczytane w dzieciństwie, młodszym – z prośbą, żeby przekazali je następnym pokoleniom. Bo najcenniejszym skarbem każdego narodu jest jego tradycja.”

                Bardzo dziękujemy pani Katarzynie za poświęcony czas i przybliżenie przedszkolakom historii naszego miasta.  Bardzo nam było milo gościć panią w naszym przedszkolu.

 

Agnieszka Tabisz

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *