Światowy Dzień Zespołu Downa

Światowy Dzień Zespołu Downa

Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Wydarzenia związane z tym dniem mają na celu promowanie praw osób
z
Zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.

W obecnym roku szkolnym jako placówka, w której funkcjonują oddziały integracyjne, planowaliśmy włączyć się w obchody Światowego Dnia Zespołu Downa, jednak w związku z obecną sytuacją musimy zmienić nasze plany i włączyć się do akcji w sposób zdalny.

Przyłączyć się do świętowania 21 marca można w bardzo różny sposób – śledząc chociażby profile akcji na Facebooku, Twitterze i YouTube.

Drodzy Rodzice! W ten wyjątkowy dzień – sobota 21 marca (lub już jutro – piątek 20 marca) zachęcamy do założenia dzieciom (i nie tylko ) skarpetek w różnych, wesołych kolorach! Skarpetki mogą być w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par.

Jeśli jednak skarpetki to dla Was za mało – załóżcie kolorowe ubrania. Kolory przewodnie tego dnia to granatowy i czerwony.

Gorąco zapraszamy do integracji wszystkich naszych przedszkolaków, rodziców, pracowników i świętowania Światowego Dnia Zespołu Downa.Sprawmy aby był to wesoły i kolorowy dzień!

Zachęcamy do zrobienia kilku zdjęć i umieszczenie na naszym profilu w komentarzu pod postem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *