Pierwszy tydzień pracy w czasie pandemii

Drodzy Rodzice!

W związku z informacją Premiera, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej dotyczącą możliwości otwarcia przedszkoli i żłobków od 06.05 br. w naszym przedszkolu od dnia 11.05 tj. poniedziałek, prowadzone są zajęcia opiekuńcze dla dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.

Pierwszy tydzień pobytu dzieci w placówce upłynął na zabawach w przygotowanych salach oraz na wyjściach na spacery wokół przedszkola lub na zabawach zorganizowanych na tarasie przedszkolnym (przy sprzyjającej pogodzie). Nasi podopieczni korzystając ze słonecznej pogody wykonali wiele pięknych rysunków, które ozdobiły przedszkolny taras i płytki wokół przedszkola. Dzieci przypomniały sobie jak prawidłowo należy myć ręce, jak prawidłowo dbać o higienę, „badały” jak mydło działa na brud. Zabawy w salach przebiegały w zalecanych przez GIS warunkach, w podwyższonym reżimie sanitarnym, ale w miłej i serdecznej atmosferze, o którą zadbały dyrekcja, panie nauczycielki opiekujące się dziećmi i pracownicy przedszkola.

Kochani Rodzice wspierajcie Wasze dzieci w powrocie do przedszkola:

  • Rozmawiajcie z dzieckiem o zaistniałej sytuacji. Używajcie łatwych i przystępnych dla dziecka słów. Pamiętajcie, że niezrozumiałe dla dziecka treści mogą wywoływać lęk.
  • Razem z dzieckiem rozpoznajcie i nazwijcie uczucia, które mu towarzyszą. Pozwólcie dziecku odczuć, że jego pytania i zmartwienia są ważne i właściwe.

Drogi Rodzicu:

– Uprzedź dziecko, że przedszkole może wyglądać teraz trochę inaczej: panie będą nosiły czasem maseczki (jakby bawiły się w lekarza), albo przyłbice (trochę jak kaski strażaków);

– Na sali będzie trochę mniej dzieci niż zazwyczaj (będzie więcej miejsca na zabawę);

– Zapewnijcie, że w przedszkolu jest bezpiecznie, a Panie jak zwykle pomogą we wszystkim;

– Rozmawiaj o tym, że dla bezpieczeństwa wszystkich Panie będą mierzyć temperaturę;

– Przypomnijcie dziecku zasady. Najlepiej w formie zabawy, powtarzając w ciągu dnia kilka razy: myj często ręce, zachowaj odstęp od innych dzieci, staraj się nie dotykać innych, jeśli poczujesz się smutny porozmawiaj z Panią, itp.

Dla dzieci, które nie będą uczęszczały do przedszkola będziemy kontynuowali zdalną naukę
w dotychczasowej formie – propozycje zajęć będą przesyłane rodzicom, tak jak dotychczas.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *