Światowy Dzień Mycia Rąk

15 października (tj. w czwartek)  w naszym przedszkolu dzieci z wszystkich grup brały udział w obchodach Światowego Dnia Mycia Rąk. Święto zostało ustanowione przez UNICEF w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk.

Ten wyjątkowy dzień każda grupa obchodziła indywidualnie w swoich salach. Dzieciom zostało przeczytane opowiadanie pt. „Łapson i mycie rąk”, w którym to tytułowy piesek, poprzez dokładne umycie swoich łapek wodą z mydłem uchronił się przed atakiem niebezpiecznych dla zdrowia wirusów i bakterii.
A wszystko dzięki stojącemu na straży czystości bohaterowi o imieniu MYDŁOMEN. To właśnie on uświadomił Łapsonowi, że choć nasze ręce z pozoru wydają się czyste, to gdy spojrzymy na nie przez specjalną lupę zobaczymy ile niebezpiecznych bakterii na nich się znajduje. Dzięki temu opowiadaniu przedszkolaki dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk, a także zapoznały się z techniką ich prawidłowego mycia. Nie Tylko Łapson miał szczęście spotkać takiego bohatera… do naszych dzieci również zawitał MYDŁOMEN 🙂 

Elżbieta Sroczyńska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *