25 listopada – Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada – Światowy Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Święto jest bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone na całym świecie.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija,
bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” 
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku.

Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy z naszych Przedszkolaków ma swojego ulubionego Pluszowego Misia. Może to być zupełnie mały bury Miś, albo piękny i kolorowy zamieszkujący dziecinne łóżeczko. Może to być zupełnie malutki Misio czy wreszcie – może to być jeden z Wielkich i Sławnych Misiów, o których mówi się wszędzie i o których głośno niemal
w każdej części świata (Kubuś Puchatek, Miś Paddington albo Miś Uszatek). Może to być Miś, który posiada piękne, ważne a może to być Miś zupełnie bez imienia.

Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy.

Dzień Misia w naszym przedszkolu to niecodzienne wydarzenie. Do tej pory obchodziliśmy go hucznie, spotykając się wszystkimi grupami w sali widowiskowej. Oczywiście ponieważ ten rok szkolny jest zupełnie inny Dzień Misia obchodziliśmy nieco inaczej. Niestety przedszkolaki nie mogły zabrać ze sobą do placówki swoich Misiów.

Jak zatem  świętowaliśmy dzień misia pluszowego w tym niecodziennym czasie? Oczywiście nasze panie nauczycielki wykazały się ogromną pomysłowością.  W tym dniu każda grupa miała zorganizowane gry, zabawy z misiem w roli głównej, tańce, zagadki. Była to okazja do rozpowszechniania bajek i opowiadań
o misiach i to nie tylko tych najsławniejszych, ale także tych mniej znanych.  Nie zabrakło prac plastycznych: kolorowania misiów, lepienia z ciastoliny, czy układania z figur geometrycznych i klocków.

Również podczas zajęć indywidualnych z dziećmi: logopedii, terapii pedagogicznej w roli głównej tego dnia występował Miś.

Anna Adamska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *