Bal Ekologiczny

W karnawale same bale

Bal niezwykły i udany – bo ekologiczny,
przedszkolaki masę pomysłów w głowach miały,
wspólnie z paniami eko – stroje wykonały.

 

„W karnawale same bale….”  – i tak też było w obecnym roku szkolnym w naszym przedszkolu. Oprócz tradycyjnego „Balu karnawałowego”, który odbył się w każdej grupie wiekowej jeszcze przed feriami zimowymi, dodatkowo – zgodnie z założeniami Rocznego Planu Pracy przedszkola – dnia 16 lutego w naszej placówce miał miejsce „Ekologiczny Bal Karnawałowy”.

Karnawał to czas wspólnych zabaw, tak więc bawiliśmy się znakomicie podczas „Ekologicznego Balu Karnawałowego”, który miał na celu zwrócenie uwagi dzieci na ogromną ilość surowców wtórnych i różnego rodzaju odpadów, które można ponownie wykorzystać w bardzo kreatywny sposób. Nasi podopieczni przebrani byli w ciekawe stroje, które w całości wykonane były z papieru, worków foliowych, kartonów czy różnych innych opakowań. Nie zabrakło oczywiście bajkowych postaci takich jak rycerz czy księżniczka, itp.

W jednej z grup podczas balu, miał miejsce pokaz mody ekologicznej, w czasie którego chętni uczestnicy balu zaprezentowali swoje przebrania przechadzając się w rytm muzyki po specjalnie przygotowanym dywanie. Ekologiczne stroje naszych przedszkolaków zostały uwieńczone na zdjęciach.Po niezwykłym pokazie mody nadszedł czas na wesołe zabawy i pląsy przy tanecznej muzyce. 

To był udany „Ekologiczny Bal Karnawałowy”, który przyczynił się do kształtowania nawyków proekologicznych u dzieci.

Jadwiga Krokis

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *