Drugi tydzień ferii

A w drugim tygodniu było tak…

Dzieci uczęszczające do przedszkola podczas drugiego tygodnia  ferii uczestniczyły w słuchaniu i omawianiu bajek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Tytuły takie, jak:  „Szpilka”, „Moc uczuć. Radość”, „Moc uczuć. Wstyd” to książki, które pomagają dzieciom w rozpoznawaniu i nazywaniu swoich emocji, zrozumieniu, że swoją postawą i zachowaniem można komuś zarówno pomóc  jak  i  zaszkodzić. Jedna z grup brała udział w spotkaniu z panią Elżbietą Szul  w formie on – line ; pracownikiem Biblioteki Pedagogicznej w Brzozowie. Przedszkolaki wysłuchały bajki pt. „Zimowe przygody jeżyka spod jabłonki” czytanej przez panią bibliotekarkę.

   Starsze dzieci brały udział w zajęciach z kodowania – „Zakodowane żywioły”. Miały one na celu zarówno rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych połączone z rozwijaniem myślenia przyczynowo – skutkowego, jak i oswajanie dzieci z nowoczesnymi technologiami.

      W  „Tłusty czwartek” było ciekawie i smacznie. Dzieci poznały tradycje związane z „tłustym czwartkiem” na podstawie filmów edukacyjnych , zaznajomiły się również ze składnikami i etapami robienia pączków. Grupa „Pszczółek” wraz z panią pokusiła się o wykonanie imitacji pączków z papieru i serwetek. Miłym akcentem zajęć w tym dniu była wspólna degustacja pączków.

    W ostatni dzień ferii – piątek obchodziliśmy „Dzień dinozaura” zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych. Dzieci uwielbiają dinozaury, opowiadanie pt. „Wizyta w puszczy jurajskiej”  dostarczyło im  wielu wrażeń, podobnie jak interaktywna mówiąca książka „Dinozaury”.

     W  imieniu  nauczycieli  i  dyrekcji  placówki  dziękujemy za wspólną  naukę i zabawę.

Bożena Dąbrowiecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *