„DZIEŃ KROPKI” W NASZYM PRZEDSZKOLU

Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki?

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów. Poniżej możecie zapoznać się
z książką w wersji filmowej jeśli jej nie znacie.

Opowiadanie z książki “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i dzięki temu w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Pomysł obchodzenia międzynarodowego dnia kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia.

W naszym przedszkolu  co roku obchodzimy „Dzień Kropki” i nie inaczej było tym razem. W dniu 15 września Panie w każdej  grupie  zorganizowały dla dzieci kreatywne, nietuzinkowe zabawy z KROPKĄ
w roli głównej, a dzieciaki jak zawsze świetnie się bawiły.

opracowała: Olimpia Jagieła-Bodzioch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *