SIŁA  BAJEK  W  GRUPIE „Krasnoludki”, „Pszczółki” i „ Wędrowniczki”

W obecnym roku szkolnym nasze przedszkole  bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Z kulturą mi do twarzy”. Głównym celem projektu jest wprowadzenie dzieci w świat wartości oraz promowanie kultury w szerokim zakresie. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki. Cały projekt podzielony jest na 4 moduły:

MODUŁ I – W KRAINIE MUZ

MODUŁ II – TU JEST MOJE MIEJSCE

MODUŁ III – KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ

MODUŁ IV – KULTURY ŚWIATA

            W ramach jednego z zadań –  „Siła bajek” do naszego przedszkola został zaproszony mł. bryg. mgr inż. Bogdan Biedka – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Brzozowie, który przeczytał bajkę Cz. Janczarskiego „Jak Wojtek został strażakiem”. Spotkanie zostało urozmaicone ilustracjami wyświetlonymi na tablicy interaktywnej. Ponadto po przeczytanej bajce Pan Bogdan Biedka opowiedział dzieciom jak wygląda praca strażaka, omówił jak wygląda specjalny  strój strażacki oraz jakie narzędzia potrzebne  są do pracy strażaka. Na zakończenie spotkania chętne dzieci mogły przymierzyć mundur oraz kask ochronny. W spotkaniu wzięły udział trzy grupy „Krasnoludki”, „Pszczółki”, „Wędrowniczki”.

Dziękujemy Panu Bogdanowi za przybycie, czytanie bajki i przybliżenie przedszkolakom pracy strażaka.

Eliza Boroń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *