DZIEŃ  ZDROWEGO  ŚNIADANIA  W  NASZYM  PRZEDSZKOLU

Dnia 8 listopada w naszym przedszkolu już po raz kolejny zorganizowaliśmy „Dzień Zdrowego Śniadania”. Ustanowienie tego święta jest odpowiedzią na rosnący problem otyłości wśród dzieci i młodzieży, a jego celem jest zachęcenie dzieci do zdrowego odżywania się.
Tego dnia wszyscy nasi podopieczni wraz z wychowawcami wzięli udział w pięknej akcji promującej zdrowie na talerzu podczas wspólnego śniadania. Akcja ta miała na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Samodzielne przygotowywanie śniadania w postaci kolorowych kanapek potwierdziło, że nasi podopieczni niezależnie od wieku w pełni potrafią zadbać o swoje zdrowie, używając produktów zapewniających im energię na cały dzień!
Każde dziecko mogło samodzielnie skomponować pyszne i zdrowe kanapki. Głównymi bohaterami śniadania były warzywa: papryka, pomidor oraz kiszony ogórek, którymi dzieci dekorowały kanapki, a następnie zjadały z ogromnym apetytem! To było ciekawe doświadczenie i świetna zabawa dla naszych przedszkolaków.

Jadwiga Krokis

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *