MUZYCZNY  TYDZIEŃ

Miniony tydzień upłynął w przedszkolu pod hasłem „Muzyka jest wszędzie”. Zajęcia były ciekawe, niestandardowe i wymagające od naszych dzieci sporej kreatywności.
Muzyka jest niezwykle ważna w naszym życiu. Uczula nas na piękno świata, uwrażliwia, bawi, ale też skłania do refleksji. Doskonale wszyscy wiemy, że muzykę tworzymy z wykorzystaniem rozmaitych instrumentów muzycznych, które są naprawdę różne, dziwne, ciekawe, intrygujące.
Wcielając się w muzyków dzieci poznawały dźwięki wydawane przez różne instrumenty muzyczne (trójkąty, grzechotki, cymbałki, kastaniety) oraz uczyły się wygrywać na nich rytmy. Dzieci dowiedziały się czym są nuty, pięciolinia i klucz wiolinowy.

Podczas tego tygodnia zaprosiliśmy do przedszkola muzyków z Brzozowskiego Domu Kultury, którzy odkryli przed przedszkolakami m.in. tajemnice trąbki i gitary. Opowiedzieli dzieciom o budowie i sposobie trzymania tych instrumentów oraz zaprezentowali ich brzmienie.

Zwieńczeniem  całego tygodnia było wykonanie przez przedszkolaków własnych  instrumentów muzycznych z różnych, często już nieprzydanych  rzeczy. Na własnoręcznie wykonanych instrumentach mogły wykonać akompaniament do swojej ulubionej piosenki.

Joanna Śnieżek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *