Wigilia w naszym przedszkolu

Wieloletnią tradycją naszego przedszkola są Jasełka Bożonarodzeniowe, które w wykonaniu przedszkolaków nabierają szczególnego wdzięku.

W tym roku mali aktorzy z grupy integracyjnej „Muzykanci” dnia 21 grudnia wystąpili dla całej społeczności przedszkolnej oraz zaproszonych Gości, wśród których byli przedstawiciele Rady Rodziców naszej placówki, emerytowani pracownicy oraz Pani Mariola Pilszak – przewodnicząca Komisji Kultury, Oświaty, Sportu, Turystyki i Wypoczynku.

Piękna scenografia, oprawa muzyczna, niezwykłe tańce, kolorowe stroje, a przede wszystkim nasze dzieci przeżywające magię Bożego Narodzenia były powodem, dla którego warto było nas odwiedzić w tym szczególnym dniu.

Czy jest coś bardziej wzruszającego od maleńkich pastuszków przynoszących swe dary do szopki, małych i dużych aniołków, dzieci z darami w dłoniach oraz królów, którzy mimo zaledwie kilku lat nie tracili nic ze swojego majestatu. W swoją rolę doskonale wczuł się również diabełek, który pomimo tego, że nie uzyskał ani jednego piórka od aniołków bardzo dobrze wywiązał się ze swojego trudnego zadania i razem z aniołkami poszedł do szopki.

Występ okazał się niezapomnianym przeżyciem zarówno dla naszych milusińskich jak i zaproszonych gości. Wszyscy aktorzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości, za co publiczność dziękowała gromkimi brawami, a niejednemu z oglądających łza zakręciła się w oku…..

Po przedstawieniu, które wywołało u zebranych wiele emocji głos zabrała Dyrektor Jolanta Szarek, która pogratulowała przedszkolakom i paniom pięknego występu oraz złożyła wszystkim zgromadzonym świąteczne życzenia. Słowa uznania do dzieci i nauczycieli skierowała także Pani Mariola Pilszak, która w podziękowaniu za zaproszenie i możliwość obejrzenia pięknego widowiska obdarowała dzieci prezentem w postaci książek i złożyła wszystkim zebranym bożonarodzeniowe życzenia.

Po obejrzanych Jasełkach wszyscy zaproszeni Goście wysłuchali Ewangelii wg Św. Łukasza o narodzeniu Jezusa, połamali się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i usiedli do wigilijnego stołu. Tego dnia do przystrojonych stołów zasiadła również cała społeczność przedszkola. Dzieci dzieliły się opłatkiem, życzyły sobie wesołych świąt i wspólnie z Paniami kolędowały dla małego Jezuska.

Wyjątkowe widowisko jasełkowe tego samego dnia w godzinach popołudniowych mogli obejrzeć Rodzice dzieci występujących. Wspólnie spędzone chwile po pięknym występie przy udekorowanych stołach stały się namiastką Wigilii.

Co roku historia narodzin Jezusa opowiedziana jest inaczej….. Ale piękne jest to, że dzieci z taką radością zwracają uwagę na to, że w te święta najważniejsze są Boże Narodziny……

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, kiedy możemy powiedzieć innym, jak bardzo są oni dla nas ważni. To czas, kiedy zakopane są różne spory…

Drodzy Rodzice, Dziadkowie i Przyjaciele naszej placówki!

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niech niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego okresu i planów na nadchodzący Nowy Rok.

W tych wyjątkowych dniach chcemy Państwu życzyć dużo zdrowia, rodzinnego ciepła, radości i wiele zadowolenia oraz sukcesów z podjętych wyzwań.

Niech Święta Bożego Narodzenia i Wigilijny wieczór, tak jak cały nadchodzący Nowy Rok 2023 upłyną Wam w zdrowiu, szczęściu i radości!

Dyrekcja przedszkola

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *