DZIEŃ  RODZINY  W  GRUPIE  VI  „MUZYKANCI”

23 maja w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z okazji pięknego święta, jakim jest Dzień Rodziny. Na tą uroczystość dzieci z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały się już od kilku dni: wykonywały upominki, rysowały portrety, uczyły się wiersza i piosenki, a także upiekły pyszne rurki dla swoich najbliższych.
Gdy nadszedł już ten oczekiwany dzień, dzieci przywitały swoich rodziców wierszem zatytułowanym „Wyjątkowy dzień”, następnie zaprosiły swoich najbliższych do zabaw, w których rodzice musieli rozpoznać wyeksponowane portrety swoich pociech, namalowane podczas zajęć. Rozpoznawali po głosie swoje skarby które wołały „mamo” lub „tato”.
Rodzice mieli także możliwość obserwacji swoich pociech w zabawach w grupach, gdzie dzieci wykazywały się zdobytą wiedzą i umiejętnościami w ciągu całego roku. Do zabaw została wykorzystana też podłoga interaktywna na której dzieci zbierały serduszka dla swoich rodziców i bliskich.
Po zabawach „Muzykanci” zaśpiewali dla rodziców piosenkę, wręczyli prezenty i zaprosili na poczęstunek, podczas którego obejrzeli fotorelacje w formie prezentacji z przygotowania przez nich poczęstunku. Podczas wręczania upominków oczywiście nie zabrakło całusów i uścisków. Nie był to jednak koniec zabawy. Dzieci bawiły się z chustą animacyjną, tańczyły przy przebojach dziecięcych, a na zakończenie spotkania zaprosiły swoich rodziców do zabawy.

            Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Dzieci wraz z rodzicami, z uśmiechem na twarzy wychodziły z przedszkola.

Agnieszka Tabisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *