„Książka jest jak ogród”

7 czerwca w naszym przedszkolu odbył się konkurs  recytatorski „Z poezją w sercu i na ustach”, który był podsumowaniem XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Spotkanie z  wierszami to także ukłon w stronę projektu edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”, który realizuje nasze Przedszkole. Jest to wspaniały projekt, którego zadania wprowadzają przedszkolaków w świat wartości, rozwijają ich poczucie estetyki poprzez kontakt ze sztuką ale także i co najważniejsze pielęgnują takie wartości jak dobro i piękno.
W sali widowiskowej zebrały się wszystkie grupy przedszkolne. Pani Dyrektor Jolanta Szarek powitała dzieci, rodziców, pracowników i podziękowała za udział. Spotkanie poprowadziła Pani Katarzyna Kołodziejczyk – koordynatorka projektu „Z Kulturą mi do twarzy”.
Chętni rodzice wraz z dziećmi recytowali wspólnie lub z podziałem na role wiersze o tematyce dobrego, kulturalnego  zachowania autorstwa znanych poetów tj. Stanisława Jachowicza, Czesława Janczarskiego, Stanisława Kraszewskiego.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych u dzieci, uwrażliwieniem na piękno literatury polskiej, rozwijanie uzdolnień twórczych i recytatorskich. Spotkanie urozmaiciły zabawy muzyczno – ruchowe przy piosenkach, podczas których bawili się wszyscy uczestnicy. Uroczystość zakończyła się rozdaniem pamiątkowych dyplomów dla dzieci i rodziców, upominków oraz zdjęciem, które można zobaczyć w fotogalerii.
Dziękujemy rodzicom i dzieciom za odwagę, przygotowanie wierszy i aktywne uczestnictwo.

Eliza Boroń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *