WIZYTA  PRZEDSZKOLAKÓW  W  URZĘDZIE  POCZTOWYM  W  BRZOZOWIE

W ramach obchodzonego 18 października „Dnia Poczty Polskiej” oraz „Dnia Listonosza” nasi podopieczni z grupy VI „Muzykanci” oraz VII „Jagódki” wybrali się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Brzozowie. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z instytucją poczty, pracą listonosza oraz innych urzędników. Bardzo serdecznie przywitał nas Pan Damian – naczelnik poczty, które troskliwie się nami zajął. Najpierw zwiedziliśmy hol poczty, następnie sortownię, a później także stanowiska, przy których obsługuje się klientów. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenia poczty, mogły zaobserwować pracę urzędnika pocztowego i uświadomić sobie, jak wielkie znaczenie ma ten urząd w życiu codziennym.
Pan Damian pokazała nam także duży stempel, był to datownik. Przedszkolaki poznały wyposażenie poczty, zwracały uwagę na skrzynki pocztowe, worki na listy i paczki, które dotarły do urzędu pocztowego bardzo dużym samochodem.
Wycieczka ta była dla naszych podopiecznych dużym przeżyciem, ponieważ jak wiadomo, nic tak nie zaznajamia dziecka z danym środowiskiem, jak możliwość obejrzenia go na żywo.

Serdecznie dziękujemy Panu Damianowi i wszystkim pracownikom Urzędu Pocztowego w Brzozowie za miłe przyjęcie i poświęcony nam czas i  życzymy wszystkiego co najlepsze z okazji „Dnia Poczty Polskiej”.

Jadwiga Krokis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *