„Motylki” oraz „Muzykanci” z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzozowie

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych oraz promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. W związku z tym dnia 21 lutego, nasze przedszkolaki z grup integracyjnych „Motylki” oraz „Muzykanci” wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzozowie. Miejscem docelowym był Oddział dla Dzieci. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza wizyta w domu, gdzie „mieszka książka”. Tematem spotkania, które rozpoczęliśmy od oglądania rożnych książek było zapoznanie dzieci z biblioteką. Dzieciom bardzo podobały się kolorowe, bogato ilustrowane oraz sensoryczne bajki. Później przedszkolaki dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały  zasady wypożyczania książek. Dzieci przypomniały sobie również zasady dbania o książki. Na zakończenie spotkania nie zabrakło głośnego czytania przez panią bibliotekarkę. Spotkanie przebiegało w miłej i serdeczniej atmosferze.
Nasi podopieczni żegnając się z panią bibliotekarką zapewnili, że przyjdą ponownie, tym razem z Rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.

Serdecznie dziękujemy pani Marcie i wszystkim pracownikom biblioteki za zorganizowanie ciekawych zajęć edukacyjnych i czas poświęcony przedszkolakom.

Jadwiga Krokis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *