Dzień Mamy i Taty w Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Brzozowie

ŚWIĘTO MAMY I TATY

W naszym przedszkolu w dniach od 21 do 29 maja w poszczególnych grupach obchodziliśmy dzień Mamy i Taty. Każdy z nas wie, ileż te słowa mają w sobie treści. Z nimi związane są nasze najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa – nasze pierwsze zabawy, radości, marzenia, tęsknoty. Nie ma takiego skarbu, który mógłby zastąpić Mamę i Tatę. Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to, że dali nam najpiękniejszy dar – życie. By podziękować Rodzicom za ich miłość i troskę, a przede wszystkim, by okazać im swoje przywiązanie przedszkolaki pod kierunkiem swoich wychowawczyń i w obecności zaproszonych Rodziców recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły tańce i przedstawiały inscenizacje w nowo wyremontowanej sali widowiskowej naszego przedszkola. Każda grupa przygotowała występ według innego, dostosowanego do możliwości dzieci scenariusza. Nasi podopieczni z pełnym przejęciem podziękowali Rodzicom za wprowadzanie ich
w świat, troskę, miłość i odpowiedzi na tysiące pytań. Przybyli Goście z dumą i ze wzruszeniem słuchali swoich pociech oraz promieniowali radością. Nie brakowało okazjonalnych wierszy, a po zakończonej części artystycznej Rodzice otrzymali laurki, słodkie buziaki oraz najserdeczniejsze życzenia płynące z małych serduszek swoich dzieci. Każde spotkanie uwieńczone było słodkim poczęstunkiem. Rodzice wraz ze swymi pociechami oraz nauczycielkami poszczególnych grup mogli spędzić kilka miłych chwil na rozmowach przy kawie oraz ciasteczku.

Dnia 26 maja w godzinach popołudniowych, swoje umiejętności wokalne zaprezentowały dzieci z kółka muzycznego „Fruwające Anioły” pod kierunkiem pani Anny Rzepki. Przedszkolaki poprzez śpiew przekazały jak bardzo kochają swoje Mamy, a także oddały cześć Matce Bożej – Matce wszystkich ludzi. Piękny śpiew małych artystów wzbudził podziw wśród wszystkich zgromadzonych na Mszy św. o godzinie 16 tej i w niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia.

Podkreślić należy, iż Dzień Matki jest dniem ważnym nie tylko dla Rodziców, ale także dla dzieci. Jest to dzień, kiedy mogą one wyrazić swoją miłość. Pamiętajmy, by już od najmłodszych lat uczyć dzieci, aby swoich Rodziców szanowali i kochali nie tylko podczas ich święta, ale także na co dzień…

Jadwiga Krokis


DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE „KRASNALE”

24 maja najmłodsze dzieci z grupy „Krasnale” zaprosiły swoich Rodziców na świętowanie Dnia Mamy i Taty. Z tej okazji wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały montaż słowno – muzyczny. Przedszkolaki wyrecytowały wspólnie wiersze, zaśpiewały piosenkę dla Mamy – „Kropelka” oraz dla Taty – „Tata jest potrzebny”. Zatańczyły tańce: „Psotnik”, „Koszyczek”, „Daj mi rączkę”, „Lollipop”. W dalszej części spotkania odbyły się zajęcia otwarte . Nasi podopieczni zaprezentowali zabawy muzyczno – ruchowe z wykorzystaniem metody Batti Strauss oraz taniec węgierski z wstążkami.

Na koniec występu dzieci rozdały swoim Rodzicom laurki – Mamę i Tatę wykonane z odrysowanych dłoni. Po części artystycznej odbył się poczęstunek. Dziękujemy Rodzicom za przybycie oraz za przygotowanie słodkości.

Eliza Boroń


DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE „BIEDRONKI”

 

Dnia 27 maja, grupa Biedronki postanowiła uczcić i uhonorować rezolutnym występem Dzień Mamy i Taty. Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności.

Przedszkolaki przemienione w kwiaty i zwierzątka żyjące na łące, popisały się umiejętnościami recytatorskimi, tanecznymi,
a także wokalnymi, wyśpiewując dla ukochanych rodziców piosenki w językach polskim i angielskim.

Za swoje popisy Biedronki zostały nagrodzone burzą braw. Po występie nadszedł czas na życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości.

Wszystkim Rodzicom dziękujemy za wspólną zabawę i jeszcze raz życzymy Wszystkiego Najlepszego!

 

Katarzyna Kołodziejczyk

 


 

DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE „MOTYLKI”

 

Jest taki dzień – szczególny, do innych niepodobny. Dzień wyjątkowy, pachnący bzem, wypełniony radością i uśmiechem. Jest takie dobro, co nie mieści się w dłoniach,
a kryje się w wielkim słowie Mama.

28 maja w grupie II „Motylki” odbyło się uroczyste spotkanie z okazji „Dnia Mamy i Taty”. W tym dniu nie zapominamy również o tatusiach. Już tradycyjnie łączymy te święta razem, aby i tatusiowie mogli poczuć się docenieni. Przedszkolaki przygotowały na tę okazję upominki – sadzonki roślin z własnoręcznie ozdobionymi doniczkami, które wraz z buziakami wręczyły rodzicom na zakończenie przedstawienia.

Z niecierpliwością od samego rana dzieci oczekiwały godziny, na którą mieli przybyć zaproszeni goście.
Z wielkim zaangażowaniem przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły taniec. Wszystko po to, aby podziękować rodzicom za trud włożony w wychowanie. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przy ciepłej herbacie i kawie.

W przygotowanie uroczystości, mimo swojego święta zaangażowane były również mamy. Poczęstunek był wyśmienity, za co serdecznie dziękujemy.

Zadowolone Mamy ze szczerego serca dziękowały za przygotowanie tej jakże miłej i ważnej uroczystości.

Anna Pietryka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *