ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

       Dnia 23 kwietnia corocznie obchodzi się Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto ustanowione w 1995 roku przez UNESCO ma na celu m. in. promocję czytelnictwa. To największe święto czytelników postanowiliśmy uczcić także i w naszym przedszkolu. Nasza placówka zawsze chętnie uczestniczy i organizuje spotkania ze znanymi osobami, z biblioteką, by propagować codzienne czytanie i obcowanie dzieci z książką już od najmłodszych lat. Można stwierdzić, że każdy nasz dzień w przedszkolu opiera się na przygodzie z książką i nie sposób się bez niej obejść. Poznając litery niebawem i nasi podopieczni staną się z pewnością prawdziwymi świadomymi czytelnikami. Jednak w obecnym roku szkolnym z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w naszym przedszkolu zorganizowany został konkurs plastyczny dla naszych podopiecznych pt. „Nowa okładka mojej ulubionej książki”. Zadaniem dzieci było zaprojektowanie nowej okładki do ich ulubionej książki, a miało to na celu m. in. wzbudzanie zainteresowania dzieci książką i popularyzację literatury. Do konkursu przystąpiło 25 dzieci. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz drobny upominek. Dzieciom i ich Rodzicom serdecznie gratulujemy pomysłowości i dziękujemy za udział w konkursie.

Jadwiga Krokis

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *