DZIEŃ PAPIESKI

DZIEŃ PAPIESKI

Jan Paweł II bardzo kochał dzieci, wychodził naprzeciw ich potrzebom, stawał w obronie, często błogosławił…

16 października z inicjatywy Pani Dyrektor Jolanty Szarek, po raz pierwszy w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Papieski, który był wyrazem naszej wdzięczności i duchowej łączności ze św. Janem Pawłem II. Uroczystość rozpoczęła się koncertem dzieci z kółka wokalnego „Fruwające Anioły”. Przedszkolaki pod opieką pani Anny Rzepki zaśpiewały kilka pieśni związanych z postacią Jana Pawła II. W repertuarze nie zabrakło „Barki”, „Nie boję się, gdy ciemno jest…”, itd.

Bezpośrednio po koncercie głos zabrał nasz Gość specjalny – misjonarz, brat Zdzisław, który opowiadał o swojej pracy na misjach w Afryce. Nie zabrakło również wspomnień o Papieżu Polaku i słów o drodze, jaką każdy z nas za przykładem Jana Pawła II, może dojść do świętości. Trzeba przyznać, że starszaki wykazały się dużą wiedzą na temat Ojca Świętego, co było efektem zajęć realizowanych w obecnym tygodniu, który w całości poświęcony był Janowi Pawłowi II.

Dzień Papieski obchodzony jest w całej Polsce 16 października, w rocznicę wyboru ówczesnego kardynała Karola Wojtyły, na papieża. Święto to ustanowiono decyzją polskiego parlamentu w 2001 roku.

Dzięki temu, że przekazujemy wiedzę najmłodszemu pokoleniu mamy pewność, że pamięć o Janie Pawle II nigdy nie zaniknie lecz na zawsze pozostanie w sercu każdego Polaka.

Bardzo dziękujemy bratu Zdzisławowi za czas poświęcony naszym przedszkolakom.

 

Jadwiga Krokis

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *