|Warsztaty plastyczne w ramach spotkań „Ludzie są zróżnicowani”

Warsztaty plastyczne w ramach spotkań „Ludzie są zróżnicowani” – wizyta Julity Haduch

Dnia 7 listopada w naszym przedszkolu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Odwiedziła nas Julita Haduch – nastolatka z autyzmem wczesnodziecięcym, która w zeszłym roku w ramach spotkań „Ludzie są zróżnicowani” gościła w naszych progach kilkukrotnie.

Pierwsze tegoroczne spotkanie zaowocowało warsztatami plastycznymi w dwóch grupach starszaków. „Wędrowniczki” omawiając tematykę dotyczącą naszej „Małej Ojczyzny” – ziemi brzozowskiej, razem z Julitą stworzyły galerię prac plastycznych z różnymi miejscami, obiektami znajdującymi się bliższej lub dalszej okolicy przedszkola. Za pomocą farb plakatowych i akwarelowych powstały piękne prace. Z kolei przedszkolaki z grupy „Muzykanci” zgodnie z omawianą w tym tygodniu tematyką tworzyły jesienne pejzaże. Barwne obrazki, które wykonali nasi podopieczni można podziwiać na wystawce dla rodziców. Oprócz warsztatów plastycznych, Julita spędziła z dziećmi sporo czasu na omawianiu swoich prac, rysunków, szkiców, wykonanych na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Pokazała im również, jakich przyborów ona sama używa do malowania w warunkach domowych. Nie zabrakło palety, różnej „grubości” pędzelków oraz farb o nietypowej barwie i konsystencji. Przedszkolaki słuchały Julity z ogromnym zaciekawieniem i zadawały dużo pytań, na które musiała odpowiadać.

Bardzo dziękujemy Julicie za przybycie do naszej placówki i przeprowadzenie ciekawych warsztatów plastycznych oraz krótkich pogadanek na temat malarstwa. Mamy nadzieję, że kolejne spotkania będą równie ciekawe, jak to listopadowe.

 

 

Jadwiga Krokis

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *