|Warsztaty plastyczne w ramach spotkań „Ludzie są zróżnicowani”

Warsztaty plastyczne w ramach spotkań „Ludzie są zróżnicowani” – wizyta Julity Haduch

Dnia 7 listopada w naszym przedszkolu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Odwiedziła nas Julita Haduch – nastolatka z autyzmem wczesnodziecięcym, która w zeszłym roku w ramach spotkań „Ludzie są zróżnicowani” gościła w naszych progach kilkukrotnie.

Pierwsze tegoroczne spotkanie zaowocowało warsztatami plastycznymi w dwóch grupach starszaków. „Wędrowniczki” omawiając tematykę dotyczącą naszej „Małej Ojczyzny” – ziemi brzozowskiej, razem z Julitą stworzyły galerię prac plastycznych z różnymi miejscami, obiektami znajdującymi się bliższej lub dalszej okolicy przedszkola. Za pomocą farb plakatowych i akwarelowych powstały piękne prace. Z kolei przedszkolaki z grupy „Muzykanci” zgodnie z omawianą w tym tygodniu tematyką tworzyły jesienne pejzaże. Barwne obrazki, które wykonali nasi podopieczni można podziwiać na wystawce dla rodziców. Oprócz warsztatów plastycznych, Julita spędziła z dziećmi sporo czasu na omawianiu swoich prac, rysunków, szkiców, wykonanych na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Pokazała im również, jakich przyborów ona sama używa do malowania w warunkach domowych. Nie zabrakło palety, różnej „grubości” pędzelków oraz farb o nietypowej barwie i konsystencji. Przedszkolaki słuchały Julity z ogromnym zaciekawieniem i zadawały dużo pytań, na które musiała odpowiadać.

Bardzo dziękujemy Julicie za przybycie do naszej placówki i przeprowadzenie ciekawych warsztatów plastycznych oraz krótkich pogadanek na temat malarstwa. Mamy nadzieję, że kolejne spotkania będą równie ciekawe, jak to listopadowe.

 

 

Jadwiga Krokis

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *