Owoce jemy, więc zdrowi będziemy

Jesień jest doskonałym okresem, w którym dzieci poszerzają wiedzę o owocach i warzywach – słuchają wierszy, opowiadań, śpiewają piosenki lub wykonują prace plastyczne. 

Jest to również doskonały czas na organizowanie sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie i zdrowy styl życia, a przede wszystkim czas na kształtowanie postaw prozdrowotnych, co jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. W naszej placówce zajęcia promujące zdrowy styl życia powiązane są z praktycznym działaniem, np. wykonanie sałatki owocowej czy warzywnej, przygotowanie zdrowych kanapek czy soku. 

Przedszkolaki z grupy „Muzykanci” doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać. Każdy z nich rozumie potrzebę spożywania odpowiedniej ilości owoców oraz warzyw. Dnia 5-go września /tj. poniedziałek/ „Muzykanci” z myślą o witaminach postanowili zrobić
sok z jabłek, gruszek i ananasa. Zanim jednak przystąpiliśmy do pracy porównywaliśmy wygląda poszczególnych owoców – ich wielkość i kolor. Poza tym dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – wolnoobrotową sokowirówką – jej działaniem oraz utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa. Następnie chętne przedszkolaki kolejno podchodziły i z niewielką pomocą wyciskały sok z jabłek i innych owoców. Po skończonej pracy dzieci delektowały się smakiem pysznego, a przede wszystkim zdrowego – bez dodatku cukru i konserwantów soku. 

Jadwiga Krokis 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *