„Zdrowe, bajkowe kanapki…”

W bieżącym roku szkolnym w naszej placówce, zgodnie z założeniami Rocznego Planu Pracy Przedszkola, w sposób szczególny propagujemy m. in. tematykę zdrowego stylu życia, a w tym zdrowe, racjonalne odżywianie. W związku z tym dnia 5 listopada dzieci z grupy VI „Muzykanci” podjęły wielkie wyzwanie pod hasłem „Robimy zdrowe, bajkowe kanapki”. Bajkowe dlatego, ponieważ przedszkolaki chciały także uczcić Światowy Dzień Postaci z Bajek, obchodzony właśnie 5-go listopada. Na stolikach znajdowały się ułożone na talerzykach: pieczywo, masło, ser żółty oraz warzywa (m. in. ogórki, pomidory, papryka, sałatka, rzodkiewka i szczypiorek). Zanim jednak przystąpiły do zadania przypomniały sobie, jakie wartości odżywcze mają warzywa. Po umyciu rąk i założeniu fartuszków dzieci przystąpiły do przygotowania kanapek. Samodzielnie smarowały pieczywo masłem, po czym układały dowolnie przez siebie wybrane witaminy. Wspólne działania kulinarne były okazją do dobrej zabawy i podjadania zdrowych produktów. Prawie wszystkie dzieci z wielkim apetytem zajadały przygotowane przez siebie kanapki.

Efektem końcowym były małe, kulinarne dzieła sztuki. Przedszkolaki wykazały się niezwykłą pomysłowością. Powstały smaczne, pełne witamin, zdrowe kanapki w prawdziwie bajkowych kształtach – na talerzykach zagościły kotki, motyle, misie, kwiaty i wiele innych. Działania kulinarne dostarczyły naszym podopiecznym wiele radości! 

Podkreślić należy, że dzięki takim zajęciom dzieci kształcą w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijają kreatywność, wyobraźnię i umiejętność dbania o higienę podczas spożywania posiłku.

Jadwiga Krokis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *