Kółko kulinarne – działalność w lutym

Kółko kulinarne – działalność w lutym

Działalność w lutym rozpoczęłyśmy od wykonania muffinek na bal karnawałowy.  Przedszkolaki poznały potrzebne produkty, wspaniałe radziły sobie z ich mieszaniem i napełnianiem foremek przygotowanym ciastem. Masę muffinkową wzbogaciły dodając rodzynki, skórkę pomarańczową i czekoladę.

Dużą radość sprawiło dzieciom wykonanie pizzy w Międzynarodowym Dniu Pizzy, gdzie miały możliwość dobierać składniki według smaków, które lubią. Na pizzy znalazły się: kurczak, oliwki, szynka, ser żółty, pieczarki. Zapach pizzy unosił się w całym przedszkolu.

Realizując plan roczny przedszkolaki zrobiły zdrowe kanapki, które przygotowywały na śniadanie
– z razowego pieczywa: pomidora, rzodkiewki, ogórka, rzodkiewki i szynki, szczypiorku, sałaty.  Przedszkolaki same  komponowały sobie składniki na kanapkę. Podczas degustacji zwracano uwagę na walory zdrowotne i smakowe.

Przedszkolaki dużo pracy włożyły w wykonanie rogalików drożdżowych. Obserwowały sposób wykonania ciasta i jego rośnięcie, doskonale radziły sobie z wykrawaniem , nakładaniem powidła, zwijaniem
i smarowaniem jajkiem.

Realizując zajęcia w ramach kółka kulinarnego mali kucharze uczyli się dbania o estetykę i kulturalne zachowanie przy stole. Przełamywały lęki i uprzedzenia przed potrawami, których nie lubią.

Antonina Haduch, Małgorzata Żółkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *