Podróż do krainy zdrowia „Biedronek”

Podróż do krainy zdrowia „Biedronek”

Przedszkolaki z grupy Biedronki w minionym tygodniu realizowały zadania planu rocznego, którego celem było dbanie o zdrowie i propagowanie zdrowego stylu życia w zakresie żywienia i higieny.

                  Swoje działania rozpoczęły od zdrowego odżywiania – poznały piramidę zdrowia, oraz produkty, które sprzyjają zdrowiu. Samodzielnie wykonywały i komponowały kanapki z pieczywa razowego na których znalazły się ser, pomidor, ogórek, sałata, szczypiorek, papryka, serek, wędlina. Przedszkolaki chętnie zjadały kanapki poznając ich walory smakowe, węchowe i wzrokowe.

  Założyły mini ogródek siejąc zioła sadząc fasolę, cebulę. Wykonywały prace plastyczne związane
z  tematem. 
Poznały utwory, przez które kształtowano i  utrwalano  u dzieci przekonanie o konieczności stosowania higieny i prawidłowego mycia rąk, dbania o schludny wygląd ubrań  i włosów.

                    Podsumowaniem tygodniowych zajęć był „Turniej wiedzy o zdrowiu”, na który złożyła się podróż do krainy zdrowia. Przedszkolaki wykazywały się swoimi wiadomościami i umiejętnościami. Wykonywały zadania: rozwiązywały zagadki, ćwiczyły zgodnie ze znanym wierszem , pokazywały jak prawidłowo myć ręce, segregowały produkty zdrowe i niezdrowe, przeliczały je, by wreszcie dotrzeć do krainy zdrowia gdzie czekała na nie  zdrowa przekąska / marchew, jabłko, kiwi/  i okolicznościowe dyplomy.

Antonina Haduch, Małgorzata Żółkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *