Teatrzyk Ekologiczny

W dniu 9 marca nasze Przedszkole odwiedzili goście-pracownicy księgarni NOVA ,którzy zaprezentowali przedszkolakom „Teatrzyk ekologiczny”. Celem spotkania było nie tylko zachęcenie dzieci do korzystania z książek, gdyż dzięki nim rozwijają swoją wyobraźnię (zobaczyły jak pracuje tj. święci  mózg,  gdy czytane są bajki) ale również poznały znaczenie słowa EKOLOGIA oraz dlaczego należy dbać o przyrodę. Przedszkolaki dowiedziały się ile lat rozkłada się bateria, reklamówka oraz dlaczego musimy oszczędzać wodę i prąd. Dzieci i szukały odpowiedzi dlaczego i jak należy segregować śmieci i jednomyślnie stwierdziły, że wcale nie jest to trudne.

Przedszkolaki wysłuchały również opowiadania czytanego przez panią Beatę pt „Kicia Kocia mówi nie!”.Poznały bardo ważny znak w języku migowym – RATUNKU-znak wołania o pomoc i kiedy należy go użyć.

Na koniec ku wielkiej radości dzieci spotkały się z bohaterką wysłuchanej bajki –Kicia Kocią. Przedszkolaki mogły się z nią przywitać, przytulić oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. Na pożegnanie obiecały, że będą segregować śmieci oszczędzać prąd i wodę.

Agnieszka Wojdyła

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *