Dzień Dziecka

 

Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo,

projektem, który nieustannie się urzeczywistnia,

przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.

Św. Jan Paweł II

 

W naszym przedszkolu swój ulubiony dzień, czyli Dzień Dziecka przedszkolaki świętowały od samego rana. Inicjatorem tego międzynarodowego święta jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciomz całego świata. Dzień Dziecka ustanowiony został w 1954 r. Nasze przedszkolaki podczas zajęć dydaktycznych poznawały swoje prawa, uczyły się tolerancji, a także okazywania szacunku wobec odmienności. Ponadto w ramach propagowania założeń tego niezwykłego święta już od samego ranka uczestniczyły we wspólnych, wesołych tańcach, pląsach i zabawach, przepełnionych radosnym gwarem i beztroską. Pierwszy zachwyt  dzieci można było zauważyć już po samym wejściu do przedszkola, kiedy zobaczyły ozdobiony kolorowymi balonami hol budynku.

Najpierw dzieci świętowały w swoich salach, gdzie wspólnie się integrowały i zajadały różne smakołyki przygotowane przez Rodziców i Nauczycieli, a następnie – korzystając ze sprzyjającej pogody, wybrały się na podwórko. Naszych milusińskich przywitała pani Dyrektor Jolanta Szarek, życząc Wszystkim uśmiechu, zdrowia, wielu powodów do radości i oddanych przyjaciół. Następnie dzieci z uśmiechami na buziach uczestniczyły w prowadzonych przez panią Kamilę Herbut i panią Olimpię Jagiełę-Bodzioch, zabawach muzyczno-ruchowych. Dzieci chętnie bawiły się również w ogrodzie przedszkolnym, korzystając ze zjeżdżalni, huśtawek czy karuzeli. Dla chętnych przedszkolaków zorganizowano malowanie twarzy, rysowanie kredą, zabawy
z chustami animacyjnymi czy sportowy tor przeszkód.

Na zakończenie tego wesołego i pełnego wrażeń dnia, każda z grup przedszkolnych została obdarowana przez panią Dyrektor zestawem prezentów. Przedszkolaki będą mogły bawić się i cieszyć nowymi zabawkami. To był wspaniały dzień dla Wszystkich, a szczególnie dla naszych wychowanków, u których można było dostrzec prawdziwy zachwyt i radość.

 

Jolanta Szarek

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *