SPOTKANIE  Z  POLICJANTEM

Jednym z głównych priorytetów Przedszkola Samorządowego Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi
w Brzozowie jest bezpieczeństwo. W związku z tym, już od pierwszych dni w przedszkolu nasze dzieci wdrażane są do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa, zarówno na terenie placówki jak
i poza nią. Dla dzieci prawdziwym i wiarygodnym autorytetem w tej dziedzinie jest Pan Policjant.
Dnia 04.10.2022r./ tj. wtorek nasze przedszkole odwiedzili niecodzienni goście, a byli to policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie – asp. Andrzej Tomkiewicz, któremu towarzyszył mł. asp. Marcin Szul. W spotkaniu udział wzięły dzieci 5 letnie z gr. IV „Biedronki” oraz 5-6 latki z grupy V „Wędrowniczki”, gr. VI „Muzykanci” i gr. VII „Jagódki”. Tematem pogadanki było bezpieczeństwo naszych wychowanków na drogach i nie tylko na drogach, ale nie zabrakło również pytań naszych podopiecznych dotyczących pracy policjanta. Panowie policjanci opowiedzieli przedszkolakom o swojej odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia jakimi dysponuje policjant w swojej codziennej pracy np. lizak, krótkofalówka, czapka, elementy odblaskowe na ubraniu, itp. Następnie panowie policjanci przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego zachowywania się na drodze. Mówili o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię oraz o konieczności noszenia elementów odblaskowych.
Ufamy, że tego typu spotkania mają na celu wyrabianie wśród dzieci właściwych nawyków oraz uświadomienie z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do przedszkola. Mamy również nadzieję, że panowie policjanci będą się kojarzyli przedszkolakom jako osoby, których nie należy się bać,
i do których zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.
Na zakończenie spotkania Agnieszka Krokis z grupy VI „Muzykanci” wyrecytowała wiersz pt. „Gdy zamierzasz przejść ulicę” – W. Chotomskiej.

Serdecznie dziękujemy panom policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie za czas poświęcony naszym przedszkolakom oraz uatrakcyjnienie zdobywania wiedzy przez dzieci na temat ruchu drogowego.

 

Jadwiga Krokis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *