Światowy Dzień Wiedzy o Pingwinach w naszym przedszkolu

20 stycznia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Wiedzy o Pingwinach. Celem tego święta jest popularyzowanie wiedzy o pingwinach, które m. in. z powodu zmian klimatycznych, zostały objęte ochroną i znalazły się w Księdze Gatunków Zagrożonych.

Dzieci podczas zajęć wzbogaciły wiedzę o życiu na Antarktydzie, poznały cechy charakterystyczne pingwina, a także dowiedziały się w jaki sposób zdobywają pożywienie. Dzieci dowiedziały się także, że chociaż pingwiny są ptakami, są to nieloty, a ich skrzydła przystosowane są jedynie do pływania. Na zakończenie zajęć dzieci kolorowały symetrycznie drugą połowę pingwina.

            Dnia 25 stycznia gościliśmy w naszym przedszkolu pracownika Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Krośnie – Filia w Brzozowie, pana Piotra Boczara, który w interesujący sposób dopełnił wiedze przedszkolaków o różne ciekawostki o pingwinach. Zaprezentował dzieciom pingwiny wykonane z origami oraz pokazał ich wykonanie.

            Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi za przybycie oraz ciekawe zajęcia.

Agnieszka Tabisz

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *