Dzień Pluszowego Misia: nauczyciele – dzieciom

W dniu 24 listopada w Przedszkolu Samorządowym Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Konopnickiej w Brzozowie dzieci uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.

Uroczysty dzień rozpoczął się od niespodzianki przygotowanej przez nasze Panie nauczycielki – inscenizacji pt.” Miś Krzyś, co nie chciał spać dziś”. W rolach głównych wystąpiły: Narrator – Anna Rzepka, Miś Krzyś – Anna Pietryka, Mysz – Elżbieta Sroczyńska, Zimowa Wróżka – Anna Adamska, Lis – Monika Dydak, Zając – Elżbieta Mazur , Wilk – Katarzyna Kędra, Bałwanek – Kamila Dąbrowiecka.

Podczas wspólnego spotkania wszystkich grup zrealizowane zostało wyzwanie nr 2 z „Ogólnopolskiego Projektu Zabawy z Językiem Migowym „Migu Mig”, którego koordynatorem w naszym przedszkolu jest Pani Anna Pietryka – piosenka pt. ”Miś”.

Nasze przedszkole realizuje również „Program Powszechnej Dwujęzyczności – Dwujęzyczne dzieci” –
w ramach realizacja projektu dzieci wraz z Panią Kamilą Dąbrowiecką, nauczycielką języka angielskiego, zaśpiewały piosenkę „A Little Snowman”.

Ponadto dzieci miały okazję sfotografować się w „misiowej fotobudce”  oraz uczestniczyły w wielu atrakcjach organizowanych w poszczególnych grupach  tj. zabawach ruchowych i plastycznych, zagadkach, misiowych tańcach, były nawet „misiowe kanapki”. 

Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom  fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i koleżankom.

Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe święto zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

Olimpia Jagieła-Bodzioch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *