„Gorące skarpety prosto z gorącego serca…” – Akcja charytatywna dla pacjentów onkologicznych
„Gorące skarpety prosto z gorącego serca…” Akcja charytatywna dla pacjentów onkologicznych Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego im. Ks. B. Markiewicza.
„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem – o to, ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał, aby więc poprzez wszystko co ma, co posiada, umiał bardziej i pełniej być człowiekiem, to znaczy, ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugimi, ale i dla drugich.”
                                                             Jan Paweł II

W miesiącu grudniu, w Przedszkolu Samorządowym Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Konopnickiej w Brzozowie została przeprowadzona akcja zbiórki ciepłych skarpet dla pacjentów onkologicznych Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie. 

Pomysł na tego typu działanie został pozytywnie odebrany przez rodziców naszych przedszkolaków, którzy włączając się w akcję  uczyli własne pociechy wrażliwości na potrzeby innych, rozwijali uczucie empatii, kształtowali pozytywną postawę wobec potrzebujących. Swoją postawą i zaangażowaniem  udowodnili, że nie jest im obojętny los chorych i cierpiących. 

Pomysłodawcą i organizatorem akcji była Pani Anna Rzepka. Do całego przedsięwzięcia dołączyły się Pani Elżbieta Mazur, która dla każdego pacjenta zrobiła małego aniołka oraz Pani Anna Pietryka, która wraz z przedszkolakami wykonała piękne świąteczne kartki. O wygląd estetyczny prezentów zatroszczyła się Pani Dyrektor Jolanta Szarek. Natomiast Pan Jan Skarbek- rodzic jednego z naszych przedszkolaków, służył dobrym słowem i wsparciem dla pacjentów podczas akcji.

Dzięki Wam, kochani Rodzice udało się nam  zebrać 53pary ciepłych skarpet, które 20.12.2023r zostały wręczone pacjentom.

Cała akcja przyniosła bardzo wiele wzruszeń i radości. 
Dziękujemy serdecznie za okazane serce.
Anna Rzepka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *