Dzień Zdrowego Śniadania

Dzień Zdrowego Śniadania

W dniu 8.11.2021r w naszym przedszkolu wszystkie grupy wiekowe wzięły udział w obchodach Dnia Zdrowego Śniadania.

Ustanowienie tego nietypowego święta jest odpowiedzią na rosnący coraz bardziej problem otyłości wśród dzieci i młodzieży. Tego dnia odbywają się liczne akcje i kampanie, mające na celu promowanie śniadań
i ogólnie zdrowej żywności.

Tego dnia nasze przedszkolaki samodzielnie wykonywały i komponowały kanapki ze swoich ulubionych składników. Oczywiście jak na zdrowe śniadanie przystało, pojawiło się ciemne pieczywo z dodatkiem ziaren. Do dyspozycji dzieci były również warzywa, takie jak: sałata, szczypiorek, ogórek, papryka.

Niewątpliwie taka forma śniadania bardzo się dzieciom podobała a samodzielnie wykonane kanapki szybko znikały z talerzyków.

 Elżbieta Mazur

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *