Jestem Polakiem

W naszej placówce w okresie od 25.04.2022 – 29.04.2022 r. nauczyciele realizowali zajęcia o tematyce patriotycznej. Patriotyzm jest jedną z najważniejszych wartości, którą nauczamy w naszym przedszkolu.

W grupach młodszych zapoznano na podstawie treści programowych z pięknem naszej Ojczyzny, wartościami patriotycznymi, symbolami narodowymi związanymi z historią naszego kraju. Dzieci poznały historię powstania nazwy stolicy Polski Warszawy, najdłuższej rzeki Polski Wisły, wybrane miejscowości naszego kraju.

W grupach starszych poszerzano wiadomości, przypomniano ważne wydarzenia związane z polskim patriotyzmem. Dzieci śpiewały hymn Polski. Zapoznano, że Polska leży w Europie i jest jednym z krajów tego kontynentu. Przedstawiono flagi innych państw europejskich.

W ramach zajęć plastycznych, nasi wychowankowie wykonywali w barwach narodowych flagi i godła. Dzieci z kółka plastycznego w ramach projektu „ Piękna nasza Polska cala ” przygotowały flagę oraz herb naszego miasta Brzozowa.

                                                                                                            Maria Szewczyk

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *