Wycieczka do Straży Pożarnej

         4 maja w majowe przedpołudnie dzieci z najstarszych grup tj. ,, Wędrowniczki” , ,,Pszczółki”, ,,Muzykanci” oraz ,,Jagódki” wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Brzozowie z laurką oraz życzeniami z okazji Dnia Strażaka. Przedszkolacy zostali mile przywitani przez strażaków.  Strażacy  bardzo ciekawie opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, przypomnieli także numer do Straży Pożarnej 112 . Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa itd.  Przedszkolaki miały okazję zobaczyć różnego rodzaju  wozy strażackie z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy, sprzęt służący do udzielania pomocy w wypadkach drogowych i innych trudnych sytuacjach wymagających interwencji strażaków, oraz strój który ubierają do akcji. Dużo radości sprawiło dzieciom przymierzanie hełmu strażackiego , wejście do wozu strażackiego oraz obserwowanie, jak daleko tryska woda ze strażackiego węża.  Z dużym zainteresowaniem  oglądały pokaz  zastosowania nożyc pneumatycznych.

Mogły obserwować zakładanie profesjonalnego ubrania i zobaczyć jak strażak  w razie alarmu zjeżdża z rury  aby jak najszybciej dotrzeć do wozu bojowego. Wielką  frajdą dla naszych przedszkolaków okazało się połączenie przez radio z jednostką Straży Pożarnej w Brzozowie. Dzieci  zobaczyły i usłyszały wiszący przy wejściu do Straży Pożarnej dzwonek, który jest sygnałem kończącym dyżur strażaków.

Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Na zakończenie dzieci podziękowały strażakom, życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu i podarowały laurkę. Na pamiątkę tego spotkania wykonaliśmy  ze strażakami wspólne zdjęcie.

Anna Związek

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *